Fiatalok az ifjúsági munkáról

2018. április 07., címkék: zsinati ifjúsági fórum, ifi

Mindenki példa lehet – erről volt szó a Zsinati Ifjúsági Fórum (ZSIF) április 6–7-i alkalmán, ahol több mint negyven református, az ország különböző szegleteiből érkezett középiskolás és egyetemista fiatal tanácskozott az ifjúsági munkáról a zsinati hivatalban. De hogyan lehetnek a fiatalok példák? Például úgy, ahogy a ZSIF résztvevői: kreatívan együtt gondolkodva, bátran bizonyságot téve, egymásra figyelve, együtt dicsérve az Urat. Már az is beszédes, ígéretes kezdés, hogy a csapatnak otthont adó ifjúsági szállóban nem akarták elhinni, hogy valóban diákok voltak a vendégeik.

Változz, hogy változtass

2017. május 08., címkék: zsif 2017, zsinati ifjúsági fórum, zsif, ifi

A tevékeny szerepvállalás és a kezdeményezés fontossága voltak az idei Zsinati Ifjúsági Fórum hívószavai. A református fiatalok április 28-29-i tanácskozásuk zárásaként nyilatkozatban fejezték ki véleményüket, meglátásaikat, felelősségvállalásukat egyházukért.

Iránymutató lépések

2016. május 12., címkék: xiv. zsinati ciklus 4. ülésszak, zsif, zsinati ifjúsági fórum, ifi

A XIV. zsinati ciklus 4. ülésszakán fiatalokat érintő kérdésekkel is foglalkozott a református egyház legfőbb döntéshozó testülete. Szontágh Szabolcs, a Zsinati Ifjúsági Iroda vezetője beszámolt az idei Zsinati Ifjúsági Fórum résztvevőinek nyilatkozatáról és a 2017-es Csillagpont szervezéséről is.

Bízzatok bennünk!

2015. április 20., címkék: csillagpont, bizalom, zsinati ifjúsági fórum, ifi

Két napra ismét református fiatalok vették birtokba a Zsinati Hivatal épületét: április 17-én és 18-án már negyedik alkalommal találkoztak az egyházmegyék, egyetemi gyülekezetek, teológiák és ifjúsági szervezetek küldöttei a Zsinati Ifjúsági Fórumon (ZSIF). A téma – a Csillagpontra hangolódva – idén a bizalom volt.

Kivennék a részüket a misszióból

2014. május 08., címkék: zsinati ifjúsági fórum, zsif 2014, ejb, xiii. ciklus 14. ülés, ifi

A Zsinati Ifjúsági Fórum (ZSIF) idei tanácskozásán az egyházi jövőképről gondolkodtak közösen a református fiatalok. A ZSIF nyilatkozatával a Magyarországi Református Egyház (MRE) Zsinata is foglalkozott.

A fiatalok látják az egyház jövőjét

2014. április 09., címkék: ifi, ejb, zsif, zsinati ifjúsági fórum, reformátusok lapja, zsif 2014

Harmadik alkalommal töltötték meg az ország minden részéből érkező, 16–23 éves fiatalok a zsinati székház üléstermét, hogy ez alkalommal az ifjúsági misszió jövőképéről tanácskozzanak az április 4–5. között megtartott Zsinati Ifjúsági Fórumon (ZSIF).

Számítunk rátok!

2013. április 20., címkék: ifi, zsinati ifjúsági fórum, 2013

Statisztikai adatok szerint az egyházban nincsenek fiatalok. Ennek cáfolata volt a Zsinati Ifjúsági Fórum több mint negyven résztvevője, akik az egyház jövőjéről, a református identitásról gondolkoztak együtt április 19–20-án a zsinati székházban Budapesten, ugyanabban a teremben, ahol következő héten a Zsinat tanácskozik majd.

A Zsinaton a fiatalokról

2012. május 25., címkék: ifjúsági misszió, zsinat, magyarországi református egyház, xiii. zsinati ciklus 10. ülés, visszhang, zsinati ifjúsági fórum

Kevés beszámolót övezett olyan érdeklődés a Zsinat májusi ülésszakán, mint a pénteki napon a fiatalokról elhangzottat.

Párbeszédre vágynak a fiatalok

2012. április 14., címkék: zsinati ifjúsági fórum, zsinati székház, ifjúsági iroda (zsinat)

Több párbeszéd, pontos iránymutatás a tabunak számító kérdésekben, erősebb kapcsolat a lelkészek és a fiatalok között – többek között ezeket igénylik a református egyháztól a Zsinati Ifjúsági Fórum résztvevői. A zsinati székházban szervezett találkozón az egyházmegyék, református gimnáziumok, egyetemek, egyetemi gyülekezetek és az ifjúsági szervezetek delegáltjai vettek részt április 13–14-én.

Nem igaz, hogy a mai fiatalok megszólíthatatlanok

2012. április 12., címkék: ifjúsági iroda (zsinat), zsinati ifjúsági fórum, ifjúsági misszió, rakjuk össze

Rá kell bírni a fiatalokat arra, hogy gondolkozzanak a kérdéseiken, de ezek után az egyháznak nem szabad őket válaszok nélkül hagynia – véli Szontágh Szabolcs, zsinati ifjúsági irodavezető a pénteken kezdődő Zsinati Ifjúsági Fórum előtt. A kétnapos eseményen hatvan fiatal keresi majd a válaszokat a korosztályukat leginkább foglalkoztató kérdésekre. A cél az, hogy az ő igényeik, problémáik is formálják majd az egyházi közgondolkodást.